ЦСКА 1948 с престижно равенство в контрола

Футболният ЦСКА 1948 завърши 2:2 в най-престижната си контрола от лагера в Турция срещу украинския Динамо (Киев). „Червените“ се представиха достойно срещу именития съперник и демонстрираха добра форма малко повече от седмица преди подновяването на шампионата. През първата част Марио Топузов пропусна отлична възможност да отбележи за българския отбор. В 30-а минута Динамо поведе с гол на Виктор Циганков, който финтира вратаря Даниел Наумов и прати топката в опразнената врата. Непосредствено преди почивката реферът отсъди дузпа в полза на украинците, но Наумов спаси изстрела на Виталий Буялский.

В началото на второто полувреме отборът на Красимир Балъков изравни след попадение на Топузов, който с удар от 7-8 метра по диагонала реализира след центриране от дясно. В 61-а минута съдията отсъди втора дузпа за Динамо и този път Карлос де Пеня не сгреши от бялата точка за 2:1. Осем минути преди края „червените“ изравниха след груба грешка при изнасянето на топката от украинците. Ангел Бастунов овладя топката и с шут от границата на наказателното поле вкара за 2:2.

Стартов състав на ЦСКА 1948: Наумов, Лясков, Петров, Марин. А. Александров, Серкан, Чочев, Русев, Д. Александров, Топузов, Камбуров.