"Специя" отново измъчи "Рома", но падна, асистенция за Гълъбинов

„Специя“ на Андрей Гълъбинов отново бе на косъм да разочарова „Рома“, но загуби мача от Серия „А“ с 3:4 с гол на Лоренцо Пелегрини в добавеното време.

„Рома“ поведе с гол на Борха Майорал в 17-ата минута. Роберто Пиколи изравни в 27-ата минута. Пет минути след това Гълъбинов се появи на терена на неговото място, след като получи контузия.
„Рома“ дръпна с 3:1 след попадения на Майорал и Рик Карсдорп до 55-ата мин. 4 минути по-късно Гълъбинов изведе на чисто Диего Фариас и той намали.

В последните секунди на редовното време Даниеле Верде изравни след ужасяваща грешка на Крис Смолинг. Но „Специя“ рухна минута по-късно.

Така двата тима си вкараха 13 гола в рамките на няколко дни, като „Специя“ хвърли бомбата за купата, като спечели в Рим с 4:2 след продължения. Резултатът официално бе променен на 3:0 служебно заради поредния резил на римляните, които направиха една смяна повече от разрешеното.