Арсенал с втори пореден успех в Англия

Отборът на Арсенал постигна втора поредна победа във Висшата футболна лига на Англия. След успеха в дербито с Челси Арсенал надигра и Брайтън с 1:0.
Влезлият като резерва Александър Лаказет отбеляза единствения гол. Французинът се появи на терена в 66-а минута и секунди по-късно овладя добре топката в наказателното поле след пас на Букайо Сака и с техничен удар донесе трите точки на Арсенал, с които тимът се изкачи на 13-о място в таблицата с 20 точки.

Съставите на Саутхямптън и Уест Хям завършиха 0:0 в друга среща от 16-ия кръг. Гостите от Лондон бяха по-активни след почивката, но не успяха да стигнат до гол на „Сейнт Мери“.
Двата отбора нямат победа вече в четири поредни шампионатни мача и са в средата на таблицата. Саутхямптън е 9-и с 26 точки, а Уест Хям 10-и с 3 точки по-малко.

Тимът на Лийдс разгроми Уест Бромич с 5:0 като гост и записа втора поредна победа в Премиършип. Лийдс поведе след автогол на Ромен Сойерс, след това се разписаха Езджан Алиоски, Джек Харисън, Родриго и Рафиня.

Последният в класирането Шефилд Юнайтед загуби при госутването на Бърнли с 0:1. Шефилд едва събра група заради заболели от коронавирус, но се държа достойно и загуби минимално след гол на Робърт Брейди в 32-а минута.