Челси и Астън Вила прибавиха по една точка след 1:1

Челси и Астън Вила завършиха 1:1 във втората среща за деня от 16-ия кръг на Висшата лига. „Сините“ от Лондон бяха по-добрият отбор преди почивката, когато поведоха с гол на Оливие Жиру. Ранно попадение за второто полувреме на Ел Гази осигури обаче точката на гостите. И двата тима са с по 26 точки и заемат съответно 7-о и 6-о място в класирането.

Срещата започна с по-добра игра на гостите от Астън Вила, но след 20-ата минута картината се промени и футболистите на Франк Лампард взеха инициативата.

В 33-ата минута Челси увенча превъзходството в играта, което имаше с гол, дело на Оливие Жиру. Френският ветеран участва и в изграждането на атаката, след като получи топката и върна с пета към Кристиян Пулишич. Американският полузащитник продължи на ляво към Бен Чилуел. Номер 21 в синьо центрира полувисоко и с плонж с глава Жиру прати топката в мрежата на Астън Вила.

Но само 4 минути след началото на второто полувреме Астън Вила изравни чрез Ануар Ел Гази. Джак Грийлиш се пребори в средата на терена и подаде на Мат Кеш, който центрира и на задна греда непокрит Ел Гази получи топката и с първото докосване я прати през краката на вратаря Менди в мрежата. Веднага след попадението Аспиликуета и съотборниците му искаха фаул при отнемането на топката срещу Андреас Кристенсен, но съдията Стюърт Атуел не реагира и зачете попадението.
Челси се размина с ново лидерство в резултата в 66-ата минута, когато Кристиян Пулишич се оказа в засада и попадението беше отменено. Три минути по-късно пък Джон Макгин пробва изненадващ удар и уцели горната греда над вратаря Едуард Менди.

В последните минути на мача Челси потърси победата. В 93-ата минута Бен Чилуел можеше да донесе победата, но невероятното му диагонално воле мина на сантиметри от страничната греда.