Първа загуба за Академик в Балканската лига

Академик Пловдив прекъсна серията си от шест поредни успеха и допусна първа загуба за сезона в Балканската лига по баскетбол за мъже. Пловдивският тим отстъпи като гост на Куманово 2009 със 71:86 (20:27, 11:26, 19:15, 21:18), по-малко от 24 часа след невероятния обрат, който сътвори срещу ТФТ Скопие и спечели със 104:102 след продължение.

Домакините натрупаха аванс от 22 точки на почивката и съумяха да задържат двуцифрена разлика до края. Умората си каза думата при пловдивчани, които изиграха петия си мач в рамките на осем дни. Те допуснаха грешки в отбрана, от които отборът на Куманово се възползва максимално до почивката. След подновяване на срещата отборът на Йордан Янков заигра по-добре, но този път нямаше сили за обрат.

Николай Титков беше най-резултатен за Академик с 16 точки и 9 борби, Томислав Минков добави 15 точки, Мартин Сотиров и Обрад Томич – по 10, като последният добави и 10 борби за „дабъл-дабъл“.

Горян Марковски се отличи за победителите с 27 точки, Кори Рейли-Рос записа 19 точки и 8 асистенции, а Александър Андреевич завърши с 15 точки.