Победи за Берое и Черноморец в НБЛ

Берое спечели много трудна победа над Черно море Тича във Варна със 78:62. Гостите изковаха успеха си в последната част най-вече заради отличната си стрелба от зоната за три точки. Победата е 3-а за старозагорци в НБЛ, като те имат и три загуби. Черно море Тича е с два успеха и четири поражения.

Домакините започнаха по-добре срещата и успяха да поведат с 9:4. С две тройки на Симеон Илиев и Павел Маринов обаче гостите успяха веднага да обърнат резултата в своя полза при 10:9. Добрата серия на Берое продължи и старозагорци успяха да поведат с 14:9. Последваха изключително силни минути за Черно море Тича, които в рамките на около четири минути до края на частта вкараха 11 безответни точки и спечелиха първата четвърт с 20:14. Домакините продължиха добрата си серия и през втората четвърт и поведоха с 10 точки при 24:14. След този резултата играта бе равностойна, като Черно море тича успяваше да поддържа аванс от около 6 точки. Малко повече от минута и половина преди почивката гостите успяха да изравнят след кош на Седариан Рейс и тройка на Брейди Роуз при 34:34. На полувремето резултатът бе равен – 36:36.

След малко повече от 3 минути игра след почивката Черно море Тича успя да поведе с 5 точки при 43:38, но с тройка на Николай Стоянов Берое изравни при 43:43. Последваха нови три изравнявания на резултата, след което гостите дръпнаха с пет точки – 55:50, след кош на Станислав Ваклинов и тройка на Джеймс Гавин. Преди последната част резултатът бе 55:52 за старозагорци. Берое започна отлично последната част и вкара четири тройки /три на Брейди Роуз и една на Джеймс Гавин/ срещу само кош за домакините и поведе с 13 точки – 67:54. До края на мача гостите нямаха проблеми, стрелбата им бе на ниво и те взеха мача със 78:62.

Черноморец (Бургас) победи като гост Ямбол с 89:84 (25:17, 23:19, 26:27, 15:21) в среща от седмия кръг на Националната баскетболна лига. Възпитаниците на Васил Евтимов записаха втори пореден успех, след като преди няколко дни надделяха и над Академик Пловдив.

Бургазлии изиграха страхотно първо полувреме, след което водеха с 12 точки – 48:36. Домакините се опитаха да се върнат в мача след почивката, но само намалиха изоставането си и не стигнаха до обрат.

Марвин Смит се отличи с 21 точки за успеха, а 19 добави Дианте Болдуин. С по 14 точки се отличиха Константин Коев и Уендъл Луис, а 12 вкара Евгени Хаджирусев. Иван Лилов изигра нов резултатен мач и наниза 24 точки за домакините. Със 17 се включи Дарин Иванов, а 16 има Уили Атууд.