9 от "Левски" издържаха за 2:2 срещу "Царско село"

„Левски“ прекъсна серията от две поредни загуби и завърши 2:2 като гост на „Царско село“.

Преди това „сините“ загубиха с еднакъв резултат 1:2 от „Арда“ и „Берое“.

Тимът от „Герена“ бе близо и до трети пореден провал под ръководството на новия стар треньор Славиша Стоянович, защото в част от мача игра с 9 души срещу 11 от „Царско село“.

В 20-ата минута домакините откриха резултата, след като при центриране от пряк свободен удар Иван Бандаловски с глава прати топката в гредата, а Мартин Кавдански я довкара.

След още 180 секунди хубав пробив на Матео Стаматов отляво завърши с добро центриране и Найджъл Робърта изравни.

В 37-ата минута обаче в рамките на секунди Орлин Старокин си изпроси два жълти картона за реплики срещу съдията Николай Йорданов и трябваше да напусне мача преждевременно.

Докато играчите на „Царско село“ се реорганизират, левскарите успяха да излязат напред благодарение на продадения вече в САЩ Станислав Иванов.

След почивката повече атакуваха домакините, които успяха да стигнат до равенството след гол на Реян Даскалов, който сбърка и при двата гола на „Левски“.

Защитникът откликна на подаване с пета на Антонио Георгиев и прати топката в десния за вратаря Николай Кръстев, сменил за този мач адаша си Михайлов.

В 77-ата минута Илия Юруков от „сините“ също получи втори жълт картон, като остави своите с 9 човека срещу 11.

Въпреки това „Левски“ издържа, а в първата минута на добавеното време беше изгонен и Лъчезар Балтанов от „Царско село“.