Брюж докосна чудото в Рим, но не успя

Отборите на Лацио и Брюж завършиха 2:2 в Рим в последния си мач от шеста група на Шампионската лига по футбол, който бе пряк сблъсък за класиране на осминафиналите. Хоакин Кореа откри за домакините в 12-ата минута, а в 15-ата Рууд Формер изравни. В 27-ата минута Лацио отново поведе след гол от дузпа на Чиро Имобиле, а в 76-ата Ханс Фанакен направи 2:2. В 93-ата минута на даденото от съдията продължение белгийците докоснаха чудото, но техен удар улучи гредата на италианците, които със спечелената точка си гарантираха второто място с 10 т. Още в 39-ата минута гостите останаха с човек по-малко след втори жълт и червен картон на Едуард Собол.

В другия мач от групата Борусия (Дортмунд) надигра като гост Зенит с 2:1 и завърши първи с 13 точки. Белгийците са трети с 8  и продължават в турнира Лига Европа, а руснаците са последни с 1 точка.